NAUKA.webp

PUBLIKACJE METODYCZNE - ZDALNE NAUCZANIE

ZADANIA ONLINE


Nauczycielom języków obcych w pracy zdalnej z uczniami z pomocą przychodzą dwa niezwykle proste internetowe narzędzia edukacyjne: QUIZLET oraz QUIZZEZ. Co ważne, wersje bezpłatne w zupełności wystarczą do codziennej pracy.

Utworzenie konta QUIZLET na quizlet.com trwa dosłownie chwilę. Aby dodatkowo skrócić ten czas, można wykorzystać swoje dotychczasowe konto Google lub Facebook. Wybierając opcję „nauczyciel” uzyskujemy dostęp do wielu zestawów zadań rozwijających słownictwo oraz struktury gramatyczne na każdym poziomie. Niektóre wydawnictwa udostępniają zadania idealnie skorelowane z tematami w podręcznikach szkolnych. Istnieje tutaj także możliwość tworzenia swoich własnych materiałów, również poprzez importowanie dokumentów z Word, Excel czy Google docs.

Jeśli chcemy, by uczniowie wykonali wybrane przez nas zadania, klikamy w „Utwórz klasę”, nazywamy utworzoną przez siebie jednostkę i w tym momencie zostaje wygenerowany link, który należy wysłać uczniom (mailem, poprzez dziennik elektroniczny lub jakikolwiek komunikator internetowy). Po kliknięciu w taki link, uczniowie dołączają do utworzonej przez nas klasy i mogą zrobić przypisane przez nas zadania. Co ważne, mogą to zrobić w dowolnej chwili, korzystając albo z komputera, albo z telefonu (aplikacja Quizlet jest bezpłatna).

W bardzo podobny sposób działa QUIZZEZ, tutaj także możemy utworzyć klasy i przypisać do nich różne zadania. Jest możliwość utworzenia własnego quizu, ale także skorzystania z bardzo dużej bazy zadań stworzonych przez innych nauczycieli. Uczniowie mogą zrobić zadania korzystając ze swoich smartfonów, co jest dla nich i wygodne, i atrakcyjne.

Ciekawą funkcją jest też zakładka „Raporty”, w której możemy sprawdzić, ilu uczniów wykonało zadania, jak im poszło i z ilu podejść korzystali.  

QUIZLET bardziej przydaje się, jeśli chcemy ćwiczyć wprowadzany materiał, ponieważ tę samą partię, np. słownictwa, możemy powtarzać na różne sposoby. Natomiast QUIZZEZ zdecydowanie lepiej sprawdza się przy powtórkach. Wszystko jednak zależy od naszej inwencji twórczej.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z doradcą metodycznym języków obcych, Elizą Argalską.

Wyświetleń: 984