transformation-4990460_960_720.webp

Publikacje metodyczne - Interaktywne karty pracy

Interaktywne karty pracy – Liveworksheets

Ciekawym bezpłatnym narzędziem, które może być wykorzystane przez nauczycieli podczas zdalnego nauczania, są interaktywne karty pracy dostępne na stronie liveworksheets.com.

Po utworzeniu konta i zalogowaniu się na tej stronie, uzyskujemy dostęp do ogromnej bazy kart pracy z wielu przedmiotów. Możemy wykorzystać dostępne tam materiały, ale możemy stworzyć też swoje własne, poprzez załadowanie utworzonego wcześniej przez siebie pliku w dowolnym formacie, np. word lub pdf. Po załadowaniu pliku zaczynamy go edytować wpisując lub zaznaczając na nim poprawne odpowiedzi. W ten sposób tworzymy klucz odpowiedzi, według którego system będzie sprawdzał karty pracy wypełnione przez naszych uczniów.

Automatycznie po zakończeniu edycji pliku, zostaje wygenerowany link to tego zadania, który możemy wysłać naszym uczniom. Uczniowie uzyskają w ten sposób dostęp do stworzonego przez nas ćwiczenia, które nie musi być wydrukowane, ale może być wykonane przy wykorzystaniu komputera, albo telefonu komórkowego z dostępem do internetu. Po skończeniu ćwiczenia, uczniowie dosłownie kilkoma kliknięciami mogą wysłać nauczycielowi swoją pracę, która zostaje automatycznie sprawdzona przez system (według wprowadzonego wcześniej przez nas klucza) i zostanie umieszczona w skrzynce odbiorczej naszego konta na liveworksheets.com, co sprawi, że nauczyciel będzie miał łatwy dostęp do wyników każdego ucznia, który wykonał zadane ćwiczenia.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących pracy z opisanym narzędziem, prosimy o kontakt z doradcą metodycznym języków obcych, Elizą Argalską.

Wyświetleń: 2121