Fotka_od_BARTSAT.jpg

"Patrzy-My - odkrywamy TPD"

Dnia 7.04.2022 r. w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji otworzyliśmy oficjalnie projekt pod nazwą "Patrzy/My - Odkrywamy TPD". Projekt został dofinansowany przez Powiat Bartoszycki.
Zaproszeni goście zapoznali się z działaniami podjętymi przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Bartoszycach mającymi na celu przybliżenie historii i budowania tożsamości miejsca, popularnie zwanego TPD.
W ramach projektu do tej pory została przygotowana wystawa w holu PCRE, zeskanowane zostały wszystkie dostępne monografie i fotografie związane z tym miejscem. Założono kanał na YouTobe na którym chcielibyśmy zebrać nagrania, wspomnienia, filmiki związane z prezentowanym miejscem. W planach jest również realizacja projektów, warsztatów w które chcielibyśmy zaangażować młodzież szkół ponadpodstawowych i ostatnie klasy szkół podstawowych z terenu powiatu bartoszyckiego.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną w genially:  https://view.genial.ly/61e1967053e2740d52bcc12e/presentation-odkrywamy-tpd 
oraz do włączenia się do działań wraz z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w Bartoszycach uczniów, nauczycieli, mieszkańców.

Wyświetleń: 181