DSC_0718.JPG

Powiatowy konkurs historyczny

Dzisiaj w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli gościliśmy uczniów z powiatu bartoszyckiego, którzy rywalizowali w konkursie „Wybitni Polacy bliscy naszym uczniom”. Bohaterami tegorocznej edycji byli T. Kościuszki, J. Wybickiego i R. Traugutta, ponieważ głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do zdobywania, poszerzania wiedzy o patronach szkół: swoich i swoich rówieśników oraz rozwijanie zainteresowań historią Polski. integracja młodzieży oraz promowanie osiągnięć uczniów, nauczycieli i szkół.

Pomysł konkursu zrodził się podczas sieci współpracy nauczycieli historii i wos-u Nauczycielki historii ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bartoszycach wyszły z propozycją organizacji wspólnego konkursu z ODN-em. Tak zaczęła się nasza współpraca, której efekt mogliśmy dziś zobaczyć. Do zmagań przystąpiło 9 drużyn dwuosobowych.  Rywalizacja była podzielona na 3 etapy. Każdy z tych etapów będzie dotyczył innej postaci. Uczniowie odpowiadali na pytania w quizach interaktywnych, Quizwhizzer, Kahoot, Quizziz. Wszyscy wykazali się szeroką wiedzą o poszczególnych bohaterach. Na podium znalazły się drużyny:

I miejsce-  Maja Grudzińska i Kuba Buraczewski ze Szkoły Podstawowej. Im. Tadeusza Kościuszki i nr 3 w Bartoszycach

II miejsce-  Julia Markiewicz i Marta Szymańska ze Szkoły Podstawowej im. Adama Loreta w Ponikach

III miejsce-  Magdalena Łupicka, Julia Bartoszczyk ze Szkoły Podstawowa nr 1 im. R. Traugutta w Bartoszycach

Konkurs nie mógł odbyć się bez nagród. Wręczyła  je Sekretarz Powiatu Bartoszyckiego  p. Aleksandra Siemaszko.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Jesteśmy z Was dumni. Bardzo dziękujemy nauczycielom-opiekunom uczniom za rozbudzanie wiedzy historycznej swoich wychowanków.

Bardzo serdeczne podziękowania kierujemy do władz samorządowych: Starosty Powiatu Bartoszyckiego p. Jana Zbigniewa Nadolnego, Burmistrza Miasta Bartoszyce – p. Piotra Petrykowskiego, Burmistrza Sępopola – p. Ireny Wołosiuk, Wójta Gminy Bartoszyce – p. Andrzeja Dychy za objęcie konkursu honorowym patronatem. 

Do zobaczenia za rok 😊


Wyświetleń: 130

Konkurs Wybitni Polacy bliscy naszym Ucznim