IMG_8415 2.jpg

Inauguracja projektu "Liga Robotów"

23 lutego br. w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Liga Robotów”.  W wydarzeniu wziął  udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Justyna Orłowska.  Na to wydarzenie zostali zaproszeni nasi doradcy metodyczni Monika Gregorowicz i Bartłomiej Szymuś. 

 „Liga Robotów” to projekt realizowany w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego „Laboratoria Przyszłości”, skierowany jest do uczniów klas IV - VIII. W ramach projektu uczestnicy mają za zadanie stworzenie drużyny (uczniowie wraz z nauczycielem-mentorem), która przygotuje się do turnieju robotycznego. Szkoła otrzyma sprzęt, tj. zestaw klocków do tworzenia robotów oraz matę edukacyjną do kodowania wraz z zadaniami konkursowymi i modelami. Opiekunowie otrzymają dostęp do kursów i tutoriali, a także innych materiałów, które będą inspiracją do przeprowadzenia zajęć.

Obecni na wydarzeniu uczniowie z grup robotycznych jako pierwsi w Polsce brali udział w specjalnych warsztatach „Ligi Robotów”.

Wyświetleń: 76

Konferencja Liga Robotów